Sledujte rating svého stavitele

Garance je tak silná, jak silný je ten, kdo garanci poskytuje. Potkáte v našem oboru i takové “stavitele”, kteří za posledních patnáct let podnikají se čtvrtou společností. Všechny předchozí zaniklé společnosti zanechali za sebou nezaplacené faktury a nenaplněné záruční plnění klientům. Nechat zkrachovat společnost a založit vzápětí novou, je v Česku až příliš snadné. Je snadné od takového podnikatele získat slib mimořádně dlouhé záruky či mimořádných podmínek stavby. Toho, kdo vytváří firmu na pár let fungování, sliby příliš netrápí.

V únoru 2015 zkrachovalo 93 stavebních firem. Za poslední dva roky vyhlásilo bankrot 6516 stavebních firem a 18198 živnostníku ve stavebnictví. Šesttisícpětsetšestnáct zkrachovaných stavebních firem! Neuvěřitelné a děsivé číslo.

Každá z těchto firem měla své klienty. Tito klienti měli zaplacené zálohy, o které nejspíše nenávratně přišli. Klienti těchto firem očekávali záruční plnění, která bankrotem rovněž zanikla. Jakou kvalitu práce odváděly tyto společnosti v posledních měsících či letech před svým krachem ani raději nedomýšlet. Situace, kdy společnost přestane platit svým dodavatelům a zaměstnancům kvalitě nepřeje. Jen za dva roky bankroty stavebních firem připravily klienty o více nežli 26 miliard korun.

”Garance je tak silná, jak silný je ten, kdo garanci poskytuje.”

Pokud chcete svůj dům postavit bezpečně, pak nepochybně vybírejte jen silné partnery. Bezpečným stavitelem je Vám takový, který pod svým jménem podniká mnoho let a který do rozvoje své značky investuje mimořádné úsilí, čas a peníze. Stavitel, kterému záleží na své značce je Vám velkou zárukou solidnosti a bezpečí.

Skvělým ukazatelem míry bezpečí jednotlivých společností je nezávislý rating. Rating ukazuje, jaké je ekonomické zdraví společnosti. Pokud za svého stavitele vyberete společnost s dobrým ratingem, pak víte, že jde o partnera, který plní své závazky. Naopak nízké hodnocení signalizuje, že společnost má problémy, které se mohou přenášet i do Vaší stavby.

Pokud společnost svůj rating nezveřejňuje, pak je riziko mimořádné. V Ekonomických stavbách dlouhodobě dosahujeme ratingů A a AA - vynikající. Patříme tak mezi 5% nejstabilnějších společností v České republice. V ES věříme, že vynikající hodnocení ratingem AA dává našim slibům váhu mimořádně silnou. Protože garance je tak silná, jak silný je partner, který Vám tuto poskytuje.

Sledujte rating svého stavitele

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 30.3.2016.
Aktualizováno: 29.3.2016 zpět

http://stavba-domu-bezpecne.ekonomicka-stavba.cz/sledujte-rating-sveho-stavitele.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.